• Żyj, odpoczywaj, poznawaj

Ciechocinek - miejsce, do którego się wraca


 
 
 

Ciechocinek to malownicza miejscowość położona w województwie kujawsko-pomorskim, która słynie z uzdrowiskowego bogactwa w swoim otoczeniu.
Dzięki kąpielom solankowym, inhalacjom i korzystnemu klimatowi jest idealnym miejscem regeneracji dla seniorów, którzy poszukują spokojnego i zdrowego stylu życia.

Czyste powietrze i zielona okolica sprzyjają rekonwalescencji i wypoczynkowi. Dlatego właśnie to magiczne miejsce, które co roku przyciąga turystów i pacjentów z całego kraju.

W poszukiwaniu ciszy i ukojenia warto wybrać się na spacer wśród największych Tężni solankowych w Europie, a chcąc spędzić czas ze znajomymi, można skorzystać z usług pobliskich kawiarni i restauracji. Dodatkowymi atrakcjami są także podświetlane fontanny, dywany kwiatowe, czy okoliczne lasy.

Ciechocinek to miejsce o dobrej infrastrukturze z rozwiniętą siecią komunikacyjną, która pozwala z łatwością przemieszczać się po pięknej okolicy. Są tu teatry, biblioteki, restauracje i wiele innych miejsc, do których warto zajrzeć.

Dlaczego Ciechocinek?

Liczne trasy spacerowe

Unikalny mikroklimat

Szeroki dostęp do usług medycznych, rehabilitacji i zabiegów

Fascynujące okoliczne atrakcje

Zlokalizowany w pobliżu Bydgoszczy i Torunia

Niezwykła lokalizacja, w jakiej znajduje się budynek pozwoli mieszkańcom uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, aby aktywnie spędzać czas i wspólnie się integrować.

Poczucie przynależności do wyjątkowej społeczności, która troszczy się o dobro swoich mieszkańców czyni Apartas Care czymś znacznie więcej niż tylko mieszkaniem w nowoczesnym apartamencie.

Oaza spokoju i relaksu dla seniorów

Dzięki stawianiu na atmosferę życzliwości i wzajemnego szacunku każdy nowy dzień będzie pozytywnie wpływał na nastrój mieszkańców, zachęcając ich  do wspólnych działań i integracji.

Mieszkaj w pobliżu największych atrakcji uzdrowiska

Ciechocinek jest miejscem, w którym powstają niezwykłe wspomnienia. Słynie z uzdrowiskowych właściwości swoich źródeł wody mineralnej oraz z pięknej okolicy, pełnej zieleni i malowniczych krajobrazów. Od wieków przyciąga turystów i kuracjuszy, którzy chętnie spędzają w Ciechocinku czas na relaksie, regeneracji sił oraz zabawie.

To właśnie z Ciechocinka płyną niezwykłe wspomnienia i radosne emocje, które związane są z bogatą historią tego miasta oraz z różnorodnymi atrakcjami turystycznymi, jakie oferuje. Warto również wspomnieć o tutejszej promenadzie, gdzie można wypić kawę lub zjeść lody, podziwiając piękne widoki na Wisłę i okoliczne tereny.

W Ciechocinku organizowane są liczne festyny i imprezy, które przyciągają turystów z całej Polski. Jednym z takich wydarzeń jest między innymi Międzynarodowy Festiwal Kultury Żydowskiej „Sukkot w Ciechocinku”, który ma na celu przybliżenie kultury żydowskiej poprzez koncerty, wystawy i warsztaty.

Miejsca, które warto zobaczyć: